Proč k psychologovi?

Dnešní doba je hodně náročná a nutí lidi obstát v mnoha situacích. Naše okolí i celá společnost vyžaduje, abychom perfektně zvládali řadu rolí a žili „spořádaný“ život s odpovídajícím vzděláním, zaměstnáním, fungující rodinou, abychom udržovali harmonické vztahy s ostatními a celkově byli tak nějak spokojení a bezproblémoví. Poměrně často se však stává, že věci v životě nejdou tak, jak jsme si přáli nebo plánovali. Mnohé těžkosti sice dokážeme zvládnout sami, nebo s pomocí nejbližších, ale někdy nastanou situace, kdy kolem nás není nikdo, komu bychom se mohli svěřit. Může se také stát, že záležitost z jakéhokoli důvodu nechceme, nebo nemůžeme řešit s někým z okolí. Zároveň bychom však potřebovali někoho, kdo by nás vyslechl, pochopil a pomohl se nám zorientovat v tom, co se děje kolem, či uvnitř nás.

Mám zkušenost, že je pro lidi obvykle hodně těžké se rozhodnout a vyhledat odbornou pomoc. Často si nejsou jistí, ke komu jít – psycholog, psychiatr, psychoterapeut? Jaké jsou mezi nimi rozdíly najdete v záložce „Kdo je to psycholog?.“

Když lidé uvažují o tom, že navštíví psychologa, mají většinou různé obavy. Například, že to bude známkou jejich selhání – „nedokážu si své záležitosti vyřešit sám“. Také se často bojí, že jim odborník přidělí nějakou diagnózu, která se s nimi dále „povleče“. Nebo že budou nuceni vyplňovat nějaké testy; že jim bude doporučováno něco, s čím nebudou souhlasit, že budou muset chodit dlouhodobě a utratí spoustu peněz, aj.

Tyto i jiné obavy jsou však zbytečné. Pokud se rozhodnete přijít ke mně, budu tu pro Vás a mojí prioritou bude, abyste se u mě cítili dobře a bezpečně. Budeme tedy mluvit jen o tom, o čem budete chtít, nebudu Vás nijak testovat ani do ničeho nutit. Naše rozhovory budou naprosto diskrétní, stejně jako to, že ke mně chodíte. Samozřejmostí je pro mne empatický a podpůrný přístup, vždy budu respektovat vaši individuální zkušenost i tempo práce.

Skutečnost, že si dokážete říci o pomoc, je známkou toho, že Vám Váš život není lhostejný, že jste odhodlaní a motivovaní něco pro sebe či své blízké udělat, že už nechcete opakovat staré chyby. Zůstat na své starosti sám, není hrdinství.
 
Úvod | Proč k psychologovi | Kdo je to psycholog | Co Vás čeká | Životopis | Ceník | Objednání/Kontakt
mgr. katerina pavelkova psycholožka brno, psychoterapie brno, psychoterapeut brno, psychologická poradna brno, psycholog Brno, psychologické poradenství, krize, krizová intervence, deprese, psychosomatika, soukromý psycholog brno, mgr. katerina pavelkova psycholožka brno, psychoterapie brno, psychoterapeut brno, psychologická poradna brno, psycholog Brno, psychologické poradenství, krize, krizová intervence, deprese, psychosomatika, soukromý psycholog brno, mgr. katerina pavelkova psycholožka brno, psychoterapie brno, psychoterapeut brno, psychologická poradna brno, psycholog Brno, psychologické poradenství, krize, krizová intervence, deprese, psychosomatika, soukromý psycholog brno, mgr. katerina pavelkova psycholožka brno, psychoterapie brno, psychoterapeut brno, psychologická poradna brno, psycholog Brno, psychologické poradenství, krize, krizová intervence, deprese, psychosomatika, soukromý psycholog brno, mgr. katerina pavelkova psycholožka brno, psychoterapie brno, psychoterapeut brno, psychologická poradna brno, psycholog Brno, psychologické poradenství, krize, krizová intervence, deprese, psychosomatika, soukromý psycholog brno, mgr. katerina pavelkova psycholožka brno, psychoterapie brno, psychoterapeut brno, psychologická poradna brno, psycholog Brno, psychologické poradenství, krize, krizová intervence, deprese, psychosomatika, soukromý psycholog brno,